АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МАТЕМАТИКИ
Інтегро-диференціальні системи стохастичних параболічних рівнянь зі змінними показниками нелінійності
Опубліковано 2026-11-26
Ключові слова
- стохастичне параболічне рівняння,
- змінний показник нелінійності,
- білий шум,
- узагальнений розв'язок
Авторське право (c) 2025 Олег Бугрій, Ігор Куцевол

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Як цитувати
Інтегро-диференціальні системи стохастичних параболічних рівнянь зі змінними показниками нелінійності. (2026). Математика, інформатика, фізика: наука та освіта, 2(2), 176–185. https://doi.org/10.31652/3041-1955-2025-02-02-01
Анотація
В статті розглянуто нелінійну параболічну систему другого порядку зі змінним показником нелінійності, інтегральним доданком та білим шумом. Доведено існування та єдиність узагальненого розв'язку мішаної задачі для цієї системи.
Завантаження
Дані завантажень поки не доступні.
Посилання
- Бугрій Н., Бугрій О., Доманська О. Напівлінійне стохастичне параболічне рівняння зі змінним показником нелінійності. Вісник Львів. ун-ту. Серія мех.-мат. 2022. Випуск 93. С. 108-121. DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vmm.2022.93.108-121
- Бугрій О., Бугрій Н., Власов В. Просторово-часовий стохастичний інтеграл Пелі-Вінера-Зигмунда. Математика, Інформатика, Фізика: Наука та Освіта. 2024. Том 1, №1. C. 13-26. DOI: https://doi.org/10.31652/3041-1955-2024-01-02
- Бугрій О., Хома М., Вовк I.-М. Стохастичне диференцiювання в рiвняннях зi змiнними показниками нелiнiйностi. Вісник Львів. ун-ту. Серія мех.-мат. 2024. Випуск 96. C. 83-104. DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vmm.2024.96.071-092
- Kaltenbach A. Pseudo-monotone operator theory for unsteady problems with variable exponents. Lecture Notes in Mathematics. Vol. 2329. Cham: Springer Nature Switzerland AG, 2023. 358 p. DOI: https://doi.org/10.1007/978-3-031-29670-3
- Bokalo M.M., Ilnytska O.V. Problems for parabolic equations with variable exponents of nonlinearity and time delay. Applicable Anal. 2017. Vol. 96, No. 7. P. 1240-1254. DOI: https://doi.org/10.1080/00036811.2016.1183771
- Bokalo M. Initial-boundary value problems for anisotropic parabolic equations with variable exponents of the nonlinearity in unbounded domains with conditions at infinity. J. Optim., Diff. Eq. Appl. 2022. Vol. 30, No. 1. P. 98-121. DOI: http://dx.doi.org/10.15421/142205
- Bokalo M.M., Domanska O.V. Higher-orders elliptic-parabolic equations with variable exponents of the nonlinearity in unbounded domains without conditions at infinity. Matematychni Studii. 2023. Vol. 59, No. 1. P. 86-105. DOI: https://doi.org/10.30970/ms.59.1.86-105
